Promocje

Kolejne zmiany w Programie Czyste Powietrze

Kolejne zmiany w Programie Czyste Powietrze dają ogromne możliwości dla Inwestorów – przede wszystkim możliwość skorzystania z PREFINANSOWANIA.

Oznacza to, iż środki na realizację planowanych zmian są udostępniane Inwestorowi przed ich faktycznym wykonaniem.

Zwiększa to znacznie dostępność programu i pozwala minimalizować koszty. Z naszym wsparciem nie musisz przejmować się formalnościami. Oferta obejmuje kompleksową pomoc, przygotowanie i złożenie wniosków, tak abyś otrzymał najwyższy, możliwy poziom dofinansowania.

Weź dofinansowanie na wymianę starego kotła i ocieplenie domu


Czyste Powietrze 3.0 obowiązuje już od stycznia! Nowe progi dochodowe i kwoty dotacji. Sprawdź!

Znane są już założenia nowej edycji programu Czyste Powietrze 3.0, która obowiązuje od początku roku!
Podwyższone zostały zarówno progi dochodowe jak i wysokość dotacji.

Kto i ile będzie mógł otrzymać? Jakie inne zmiany przewidziano w programie?

Zbiór wszystkich najważniejszych informacji znajdziesz na naszej podstronie poświęconej dofinansowaniom:

Weź dofinansowanie na wymianę starego kotła i ocieplenie domu


Propan – jedno z najtańszych źródeł ciepła

Przez ostatnie miesiące cieszymy się niezmiennie cenami z drugiej połowy 2021 roku. 

Cena propanu jako nośnika energii wynosi około 330 zł. za MWh i w obecnej sytuacji jest to źródło ciepła tańsze od gazu ziemnego oraz od paliwa stałego (węgiel, pellet).

Mamy nadzieję, że wszyscy nasi Klienci są zadowoleni z takiego wyboru ogrzewania domu, który okazał się niebywale odporny na inflację oraz szoki cenowe związane z wojną. Jednocześnie zachęcamy do zakupu propanu na nadchodzący sezon grzewczy.

Prognozujemy, że znaczące podwyżki opłat portowych, frachtów morskich i kolejowych zapowiadają nieuchronne podwyżki w I Q 2023 roku.

Wykres ceny ropy naftowej

Zmiany w programie Czyste Powietrze – prefinansowanie od 15.07.2022

Zainteresowany wymianą źródła ogrzewania przy wykorzystaniu dotacji z Programu Czyste Powietrze?

Już od 15 lipca 2022 rusza nowa odsłona programu w postaci prefinansowania. Wnioskodawcy będą mogli otrzymać dotację przed zakończeniem inwestycji. Program skierowany jest do beneficjentów podwyższonego i najwyższego dofinansowania. 

Podpisz umowę z Chem-Line Trade formalności załatwimy za Ciebie!


Ważne informacje dla mieszkańców Mazowsza!

W trosce o jakość powietrza czekają nas zmiany w zakresie wykorzystywanych źródeł ogrzewania.

Od 01.01.2023 r. zaczynają obowiązywać nowe wymogi dotyczące kotłów – nie wolno będzie używać kotłów na węgiel lub drewno nie spełniających wymogów dla klas 3,4 lub 5 według normy PN-EN 303-5:2012.

W Warszawie natomiast od 1 października 2023 r., nie wolno będzie stosować węgla kamiennego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla.

Nie czekaj  i zmień ogrzewanie na bezobsługową i ekologiczną instalację na propan!

Skorzystaj z dofinansowania z programu Czyste Powietrze nawet do 90%.


Dostawy propanu w najbliższych tygodniach

Zwracamy się do wszystkich naszych Klientów o nie uleganie panice i cierpliwość. Chem-Line będzie realizowała dostawy propanu sukcesywnie i w kolejności wpływania zamówień.

Na dzień dzisiejszy nie mamy sygnałów świadczących o braku dostaw gazu płynnego do Polski chociaż w logistyce panuje duża niepewność. Wszystkie zamówienia rejestrujemy i jeśli termin dostawy będzie się zbliżał to każdy Klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany.

Firma nasza w żadnym wypadku nie wykorzystuje obecnej sytuacji a cena jest ustalana w taki sam sposób jak była ustalana w styczniu, grudniu i poprzednich miesiącach. Nie mamy natomiast wpływu na notowania globalne oraz kurs dolara, w którym cena jest dla nas ustalana.

Bardzo dużym utrudnieniem w logistyce jest wprowadzenie z dniem 01.02.2022 systemu elektronicznych dowodów dostawy (oprócz konieczności drukowania papierowych), które dublują naszą pracę i wydłużają znacząco czas dostawy towaru.


Ciągłość dostaw pod znakiem zapytania

W dniu dzisiejszym w wyniku działań zbrojnych Rosji jesteśmy świadkami nadzwyczajnych wydarzeń na rynkach surowców.

Ropa naftowa Oil Brent przebiła poziom 100 usd/baryłka a najnowsze prognozy analityków przewidują cenę 120 usd/baryłka w perspektywie najbliższych tygodni.

Pomimo bardzo dużych utrudnień w łańcuchu dostaw staramy się na bieżąco obsługiwać zamówienia. W następnych dniach spodziewamy się jednak kolejnych znaczących podwyżek ceny propanu. Przyczyną są zarówno ceny notowań propanu w hurcie jak również niestabilny kurs polskiej waluty.


W nowym roku nie zwalniamy tempa!

Na nasz magazyn w Cekanowie dotarła pierwsza dostawa nowych zbiorników z 2022 roku.

Ponadto mamy jeszcze kilka sztuk zbiorników z 2021 roku w przystępnych cenach.

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. U nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Klient otrzyma indywidualną propozycję, pełne doradztwo ze strony naszych opiekunów technicznych, projekt instalacji zewnętrznej i wewnętrznej, montaż zbiornika wraz z przyłączem gazowym, serwis oraz pomoc przy uzyskaniu dofinansowań.


Kolejne wzrost ceny ropy naftowej

W tym tygodniu najważniejszym wydarzeniem wpływającym na cenę propanu jest przebicie przez ropę bariery 88 usd/baryłka.
Ostatnio tak wysoką cenę widzieliśmy aż w 2014 roku.

Nie jest to dobra wróżba dla ceny w kolejnych, zimowych tygodniach.
Dodatkowo negatywnym czynnikiem jest zachowanie Rosji i groźba wybuchu wojny Rosja – Ukraina.

Gdyby tak się stało to ceny paliw w naszym regionie na pewno ulegną poważnej destabilizacji, a być może zatrzyma to wszelkie dostawy paliwa z Rosji.


Czy obniżka VAT obejmie gaz płynny propan?

Coraz częściej pytacie nas czy warto poczekać z zakupem propanu do lutego lub marca? Czy VAT na propan grzewczy zostanie obniżony i w związku z tym w lutym kupię propan 30 groszy taniej?

Wyjaśniamy, że na chwilę obecną ustawodawca w swoim projekcie przewidział jedynie obniżenie stawki VAT na gaz płynny przeznaczony do napędu pojazdów spalinowych.

Zatem obniżka stawki VAT nie dotyczy gazu płynnego przeznaczonego do ogrzewania.

Co ciekawe w projekcie jest zawarta obniżka stawki VAT na gaz ziemny, który przecież przeznaczony jest właśnie do ogrzewania gospodarstw domowych. 
Czy to logiczne i sprawiedliwe? 
Naszym zdaniem nie, ale ocenę pozostawiamy naszym Klientom. Na pocieszenie pozostaje jedynie to, że ostatnie podwyżki ceny propanu są wręcz niezauważalne w porównaniu ze skalą podwyżki ceny gazu ziemnego.