Zbiornik na własność czy dzierżawa?

Myślisz o zakupie instalacji grzewczej na propan? Nie daj się nabić w „butlę”!

Przeczytałeś w reklamie, że kupisz instalację za 1,23 zł oszczędzając 13.000 zł na zakupie butli i dostaniesz stałą, niską cenę  gazu na 3 lata?
Przekonała Cię symulacja niskich kosztów ogrzewania w pierwszym okresie?

Oto czego nie doczytałeś „drobnym druczkiem”:

1. Twoja cena gazu po okresie promocji wyniesie 3 lub nawet 4 zł/l brutto.

Możesz tego nawet nie wiedzieć, gdyż dostaniesz rachunek w m3 gazu fazy lotnej. Jak porównać tę cenę do ceny za 1 litr? – tutaj znajdziesz przydatny przelicznik

2. Mimo tak dużej ceny za gaz Twój zbiornik będzie pochodził z demontażu od setek Klientów, którzy mieli dość przepłacania i udało im się rozwiązać umowę dzierżawy.

Nasza firma wymienia miesięcznie kilkanaście zbiorników u zdesperowanych Klientów którzy wypowiadają umowy dzierżawy w dużych koncernach! Zbiorniki, które montujemy zawsze są nowe i posiadają gwarancję producenta, którą dodatkowo możesz u nas przedłużyć o kolejne 3 lata.

3. Twoje roczne koszty ogrzewania po okresie promocyjnym wyniosą 12 tyś zł.

To właśnie w ten sposób koncerny będą na Tobie zarabiać – sprzedając Ci propan po bardzo wysokiej cenie.

4. Warunki umowy przestaną być dla Ciebie korzystne – będziesz chciał wypowiedzieć umowę? I tu spotka Cię niespodzianka…

Podpisałeś umowę na zużycie prawdopodobnie ponad 12.000 m3 gazu – to Twoje zużycie na 10 lat!!!
Mimo to chcesz rozwiązać umowę? Koncern zweryfikuje Twoją cenę promocyjną z pierwszych 3 lat i naliczy kary umowne. Dodatkowo poniesiesz bardzo duże koszty demontażu, przekraczające 4 tys. zł.
Łączne koszty rezygnacji z umowy mogą wynieść kilkanaście tysięcy złotych!!!

5. Pamiętaj również, że beneficjentem tych zysków będzie zachodni koncern z główną siedzibą w raju podatkowym.

Nie daj się nabić w „butlę”! Bądź mądry na etapie wyboru!!!

Poniższe porównanie pokaże Ci, ile zyskasz kupując zbiornik na własność:

Zbiornik na własność Dzierżawa zbiornika
Cena gazu Cena zmienna, zależna od notowań rynkowych, korzystna dla Klienta ze względu na dużą konkurencję. Nasza cena zawsze publikowana na stronie internetowej, archiwum cen. Ceny niższe nawet o połowę w porównaniu cen stosowanych w umowach dzierżawy. Często dzierżawcy nie zawierają w umowach formuły ceny gazu, kusząc Klienta „rabatami”, ale naliczanymi od stawek, które są znane tylko i wyłącznie koncernowi. Cena podawana w m3 co utrudnia porównanie do ceny rynkowej. Możliwość stałej ceny gazu… prawdopodobnie na poziomie 3 zł za litr lub więcej. Ceny nie są publikowane.
Koszty instalacji Około 9.000 złotych Od 1zł. – jeśli zdecydujesz się na wieloletnią współpracę, z wysokimi karami za zerwanie umowy i z wysoką ceną gazu.
Zakup i dostawy gazu U nas dostawa nawet w ciągu 24h od chwili zamówienia. Możliwość wyboru najkorzystniejszej ceny w roku i skorzystania z dodatkowych promocji. Dostawa wtedy, kiedy pasuje dostawcy, często bez powiadamiania Klienta.
Serwis instalacji Naszym Klientom zamawiającym propan w CHEM-LINE oferujemy bezpłatne serwisy i przeglądy instalacji. Odpowiedzialność dostawcy, ale koszt Klienta…
Eksploatacja Koszt eksploatacji pokrywa Klient. Wizyta inspektora raz na dwa lata. Koszt wizyty to 200 zł. Odpowiedzialność dostawcy, tylko teoretycznie. Koszt pokrywa Klient w postaci comiesięcznego czynszu dzierżawnego.
Własność zbiornika i instalacji Zbiornik – Klient
Instalacja – Klient
Montujemy nowe zbiorniki, które posiadają gwarancję producenta
Zbiornik – Dostawca, brak możliwości wykupu zbiornika!
Instalacja – Klient
Zbiornik używany, będzie pochodził z demontażu od Klientów, którzy wypowiedzieli umowę dzierżawy
Doprowadzenie gazu ziemnego Możliwość przystosowania instalacji do gazu ziemnego, a także odkup zbiornika na korzystnych warunkach. Problem z zerwaniem długoterminowej umowy, demontaż na koszt Klienta – często stawki za demontaż ustalone na bardzo wysokim poziomie.

Jak to wyliczyliśmy?

Zbiornik na własność Dzierżawa zbiornika
Inwestycja początkowa zakup zbiornika z montażem: 9.000 zł. sam montaż instalacji: 2.000 zł.
Zużycie gazu w sezonie 3.000 litrów 781,25 m3
Roczne koszty zakupu gazu 4.950 zł pierwsze 3 lata: 6.248 zł
po okresie promocji 9.372 zł
Pozostałe koszty dozór UDT 200 zł raz na 2 lata abonament 50 zł miesięcznie

Już w 4 roku Twoja inwestycja we własny zbiornik zacznie „wychodzić na plus”!

Pamiętaj też, że podpisując umowę dzierżawy zapłacisz więcej a nigdy nie będziesz właścicielem zbiornika!

MASZ DODATKOWE PYTANIA? SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYMI DORADCAMI!

 

IMIĘ I NAZWISKO *

ADRES EMAIL *

TELEFON *


* pole wymagane

Przeczytaj - to ważne! Regulacja dotycząca ochrony danych osobowych to nowe rozporządzenie, które ma pomóc w ochronie tych ważnych informacji. Jednak ogranicza to znacznie możliwość informowania Cię o bieżących ofertach i promocjach. Dlatego tak ważne jest abyś zapoznał się ze wszystkimi poniższymi zgodami na przetwarzanie danych i je zaakceptował. Pozwoli to nam na stały kontakt z Tobą. Zapewniamy, że Twoje dane są wykorzystywane przez Chem-Line Trade jedynie w opisanych tam celach.

ZAZNACZ WSZYSTKO
true Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Chem-Line Trade Sp. z o.o. (KRS: 0000306387) danych osobowych w zakresie: imienia lub imion, nazwiska, adresu poczty elektronicznej, numeru telefonu, adresu korespondencyjnego. *
W ramach zgody możemy skontaktować się z Panią / Panem celem zaproszenia do kontaktu i przedstawienia oferty.
true Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany adres poczty elektronicznej informacji marketingowych od Chem-Line Trade Sp. z o.o. (KRS: 0000306387).
W ramach zgody możemy przesłać do Pani / Pana drogą elektroniczną informacje marketingową w zakresie ofert sprzedaży instalacji gazowych, fotowoltaicznych oraz gazu.
true Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany adres poczty elektronicznej informacji handlowych od Chem-Line Trade Sp. z o.o. (KRS: 0000306387).
W ramach zgody możemy przesłać do Pani / Pana drogą elektroniczną ofertę produktową w zakresie ofert sprzedaży instalacji gazowych, fotowoltaicznych oraz gazu.
true Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez Chem-Line Trade Sp. z o.o. (KRS: 0000306387) numeru telefonu dla celów marketingu bezpośredniego towarów i usług.
W ramach zgody możemy podjąć z Panią / Panem kontakt w formie połączenia telefonicznego, wiadomości tekstowej lub/i multimedialnej w zakresie ofert sprzedaży instalacji gazowych, fotowoltaicznych oraz gazu.