Realizacja kotłowni gazowej

Kompleksowe wykonanie kotłowni gazowej przez naszą ekipę montażową

chemline-kotlownia-gazowa (1)
chemline-kotlownia-gazowa (1)
chemline-kotlownia-gazowa (2)

Bosch Condens GC7000iW

  • Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny Bosch Condens 7000i. Po prostu rewolucyjny. Kocioł GC7000iW do montażu naściennego to połączenie nowoczesnego designu oraz oszczędności energii. Urządzenie wyróżnia mały pobór gazu oraz wyjątkowo niskie zużycie energii elektrycznej. Moce od 14 do 42 kW, szeroki zakres modulacji do 1:8 (np. GC7000iW od 2 kW) pozwalający na utrzymywanie niezwykle wysokiej sprawności i efektywności energetycznej w całym zakresie zapotrzebowania na ciepło, dzięki nierdzewnemu wymiennikowi i nowej zwężce Venturiegowysoce energooszczędny: efektywność energetyczna kotła 93% (klasa A)
  • straty energii w trybie czuwania do 2 W
  • możliwość sterowania kotłem przez internet za pomocą smartfona lub tabletu (opcja wymagająca elementów wyposażenia dodatkowego)

HS/HSM z modułem MM100

  • Grupy pompowe to kompletne rozwiązanie dla nowoczesnych kotłowni. Wyposażone są we wszystkie niezbędne elementy, aby w łatwy i szybki sposób podłączyć obiegi grzewcze instalacji c.o. lub c.w.u.Grupy pompowe HS/HSM MM100 zawierają: pompę obiegową, zawory odcinające, termometry na zasilaniu i powrocie oraz moduł MM100 umożliwiający sterowanie obiegiem grzewczym c.o. lub c.w.u. Całość obudowana jest izolacją wykonaną z EPP.
  • Ofertę grup pompowych uzupełniają dedykowane sprzęgła i rozdzielacze. Wszystkie elementy można ze sobą łączyć w łatwy i szybki sposób oszczędzając czas niezbędny na wykonanie instalacji.
  • Rozdzielacze HKV występują w wersjach do obsługi 2 lub 3 obiegów i dostępnych średnicach przyłączy DN 25, 32 i 40. Sprzęgła hydrauliczne WHY mogą obsługiwać instalacje o przepływach do 5000 l/h. Rozdzielacz ze zintegrowanym sprzęgłem hydraulicznym WHY/HKV stanowi idealne rozwiązanie dla mniejszych instalacji o przepływie do 2000 l/h.

WD120/160B

  • Zasobniki marki Bosch zapewniają wysoki komfort użytkowania ciepłej wody. Takie rozwiązanie jest optymalne w przypadku, gdy zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest duże lub, gdy pobiera się ją w kilku punktach czerpalnych równocześnie.

CW 400

  • CW 400 to regulator pogodowy z programowaniem tygodniowym (6 czasów na dobę) do montażu na ścianie lub w kotle. CW400 może sterować jednym, dwoma, trzema lub czterema obiegami c.o. z zaworami mieszającymi w połączeniu z modułami MM100 lub bez zaworów mieszających, dwoma obiegami c.w.u. i jednym obiegiem cyrkulacji c.w.u. CW100 wyposażony jest w funkcję autokonfiguracji, funkcję ochrony przed zamarzaniem, funkcję termicznej dezynfekcja zasobnika c.w.u., automatyczne przestawienie czasu lato/zima, funkcję „urlop” oraz sterowanie i optymalizację systemu solarnego w połączeniu z modułem solarnym MS100 lub MS200. Czytelny graficzny wyświetlacz LCD umożliwia nastawy i odczyty temperatur, trybów pracy, kodów błędów oraz kodów serwisowych. CW 400 posiada wbudowany czujnik temperatury wewnętrznej oraz może współpracować z dodatkowymi regulatorami pokojowymi CR10 lub CR100 jako regulatorami zdalnego sterowania, dzięki czemu zarówno praca kotła jak i każdej strefy grzewczej (obiegu grzeczego) dostosowana jest do potrzeb użytkowników, zapewniając optymalny komfort i oszczędności energii. Czujnik temperatury zewnętrznej dostarczany jest wraz z regulatorem. Regulator pogodowy CW400 może sterować pojedyńczym kotłem, jak i układami kaskadowymi od 2 do 16 kotłów (systemy kaskadowe wymagają zastosowania odpowiedniej liczby modułów kaskadowych MC400).